נומרולוגיה היא מערכת ניבוי המקצה מספרים לאותיות במילה או בשם ולאחר מכן מפרשת אותן כסכום הערכים שלהן, או כמספר בפני עצמו.

קורס נומרולוגיה עובדת יד ביד עם אסטרולוגיה, מכיוון ששניהם חוקרים את השפעות המספרים. הטכניקות הנפוצות ביותר הן גימטריה ואיסופפיה.

מהי גימטריה?

גימטריה היא תחום אחד של הנומרולוגיה המתמקד בהקצאת ערכים מספריים לאותיות, מילים וביטויים בעברית. מקובלים יהודים משתמשים בו לגימטריה כדי לחשב את הערך המספרי של מילים או ביטויים לשימוש בבניית לחשים ולחשים קסומים. יש מקובלים שגם חושבים שניתן להשתמש בו כדי למצוא משמעויות נסתרות בתוך כתבי הקודש. לגימטריה יש יישומים גם בנצרות, באיסלאם, בהינדואיזם, בודהיזם וברוחניות של העידן החדש.

מהי איזופספיה?

נומרולוגיה היא סוג של ניחוש שבו מספרים מתפרשים ממספר נקודות מבט שונות. במקרה זה הפרספקטיבה היא התאריך שבו חל יום ההולדת שלך. לדוגמה, ניתן לקרוא את התאריך 1 באוקטובר 1954 באופן הבא:

1: הראשון או ההתחלה. אתה שאפתן ומתחיל את עצמך, עם נטייה לקחת אחריות במהירות ובביטחון.

2: דואליות, תאומות, איזון, התנגדות. יש לך צד מופנם וצד מוחצן שפועלים יחד בהרמוניה אבל יכולים גם להתנגש מדי פעם.

0: כלום, ריקנות. החיים שלך מרגישים כאילו הם נמחקו לפני שהם מתחילים מחדש – אתה מרגיש משוחרר ובלתי מרותק מהעבר, אבל גם מרגיש פגיע ללא קשרים מבוססים או היסטוריה להתקשר לתמיכה כאשר יתעוררו אתגרים בעתיד."

נומרולוגיה היא פסאודו-מדע

המתיימר למאפיינים אישיים אלוהיים ולאירועים עתידיים על ידי פרשנות השם, או הספרות, הקשורים לתאריך הלידה של אדם וטענה שהם מציעים תובנות לגבי היבטים של האישיות והפוטנציאל של האדם.

נומרולוגיה משולבת לעתים קרובות עם מערכות ניבוי אחרות. דוגמאות בולטות כוללות הורוסקופים, קלפי טארוט ואסטרולוגיה.

נומרולוגים בדרך כלל מייחסים משמעויות שונות למספרים בהתאם למיקומם ברצף המספרים או במילה. נומרולוגיה נהוגה לרוב כתוספת לצורות אחרות של ניחוש; לעתים רחוקות הוא משמש כתרגול בלעדי על ידי אלה שאינם גם קוראי הורוסקופ או מומחי טארוט.

נומרולוגיה היא חקר המספרים והיחסים שיש להם עם אנשים

נומרולוגים מאמינים שכל חיי האדם נשלטים על ידי מספרים, וניתן לקבוע את משמעות חייו של האדם על פי תאריך הלידה שלהם. הם גם מאמינים שהאישיות, הבריאות, מערכות היחסים והצלחתו של אדם מושפעות מהמספר השולט בו.

ישנן מערכות נומרולוגיה רבות בחוץ, אך כל אחת פועלת לפי מסגרת דומה:

-כל אדם שנולד עם מספר נתיב חיים מסוים (שקובע את בריאותו, הקריירה, חיי האהבה וכו')

-כל אדם שנולד עם מספר גורל מסוים (שקובע מה הוא יתרום לחברה)

-ישנם גם שני סוגים נוספים של מספרים – התאומים של מספרי גורל ותשוקת הלב המציינת את מה שאנו מחפשים מהחיים.—

מספרים, צורות של עצמים וסידור הדברים יכולים להשפיע על חיינו.

נומרולוגיה היא חקר המספרים והשפעתם על אירועים. נומרולוגים טוענים שחייהם של אנשים מעוצבים על פי תאריך הלידה של האדם, אשר בתורו מושפע ממינו. הנומרולוג חוקר את המספרים הללו כדי לזהות מה הם צופים שיקרה לאדם במהלך חייו. נומרולוגיה שימשה כחלק מהספיריטואליזם והמיסטיקה של העידן החדש לפחות מאז המאה ה-19, אך היא נחשבת למדע פסבדו על ידי רוב האקדמאים החוקרים אותה.

נומרולוגיה היא חקר הערך המספרי של מילים בשפות בודדות. ערך זה מכונה "משמעות נומרולוגית" או "גימטריה".

נומרולוגיה היא מערכת אמונות עתיקה שמקורה בתרבויות רבות, אך משמשת בעיקר באזוטריות ובאוקולטיזם המערבי. לעתים קרובות זה קשור לאמונות מיסטיות כמו ניחוש ואסטרולוגיה. נומרולוגיה זכתה לפופולריות רבה במהלך המאות האחרונות, בעקבות פרסום של כמה ספרים הטוענים כי הנומרולוגיה מספקת מידע שימושי לאנשים, במיוחד על אישיותם.

מאמרים נוספים

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

uditeitler בלוג עם המון טיפים שווים

בלוג שווה עם המון טיפים שימושיים

קרא עוד