משרדי השקעות אחראים על ניהול ומעקב אחר השקעות פיננסיות מטעם החברה

. זו עבודה שחלקה היא אסטרטגיה וחלקה ביצוע. משרד ההשקעות יכול להיות אחראי על תיאום החלטות פיננסיות חשובות למדי, כגון רכישות, מכירות ואסטרטגיות תמחור.

משרדי השקעות הם תחום מאוד נישתי של כוח אדם

המשרות כאן הן לא מה שאנשים יחשבו לעבודות משרדיות טיפוסיות. בדרך כלל הם כרוכים בנסיעות בינלאומיות רבות ושעות ארוכות, לפעמים אפילו מגורים מחוץ לבית – רחוק מהמשפחה. בענף ההשקעות עדיין יש אנשי מקצוע משרדים להשקעה יותר במסחר וייעוץ בהשקעות
עם זאת, ישנה מגמה גוברת בקרב משקיעים להעסיק יותר אנשים עם רקע לא פיננסי למשרדי ההשקעות שלהם. הסיבה לכך היא שהעולם הדיגיטלי איפשר להפוך את המשימות הפחות זמן גוזלות כמו הזנת נתונים או צפייה וניתוח דוחות.

משרד השקעות טיפוסי הוא Back Office של מנהל נכסים, המאורגן בדרך כלל כמחלקת שירותים משותפים

משרדי השקעות אחראים לבצע את המשימות היותר ארציות כמו דיווח, ציות ועיבוד עסקאות.

משרד ההשקעות הוא גם נקודת הקשר הראשונה לבעלי עניין חיצוניים כגון לקוחות, משקיעים ונותני שירותים על מנת לספק שאילתות ובקשות למידע.

ניתן לחלק את משרדי ההשקעות לשתי קטגוריות:

1) משרד ההשקעות החזיתי המקיים אינטראקציה עם לקוחות

2) משרד ההשקעות האחורי שאינו מקיים אינטראקציה עם לקוחות.

משרד השקעות הוא משרד האחראי על ניהול כספי השקעה, לרבות מניות, אג"ח ופריטים אחרים

משרדי השקעות נמצאים בדרך כלל בשליטה של הקדש או קרן גדולה אחרת שיש לה משימה לספק מימון למטרה מסוימת. הם גם מוקמים בדרך כלל על ידי אוניברסיטאות כדי להשקיע את התרומות שלהם, שבהן הם משתמשים לא רק כדי לשלם משכורות לפקולטה אלא גם כדי ליצור מלגות ומענקים.

סוג שלישי של מנהל השקעות נקרא לעתים קרובות "מחלקת אמון". משרד השקעות מסוג זה מנהל את הכספים של אדם או משפחה באמצעות נאמנויות ועיזבונות. הפעילויות הפוטנציאליות שלהם עשויות לכלול השקעה בנכס (נדל"ן) או במניות בשם המוטב, שמירה על סוגים שונים של השקעות (למשל, נאמנויות רכישת משרד החזקת חשבונות במטבע חוץ וכן מתן שירותים בנקאיים כמו כספות.

מאמרים נוספים

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

uditeitler בלוג עם המון טיפים שווים

בלוג שווה עם המון טיפים שימושיים

קרא עוד